מכשירי שמיעה מומלצים

מכשירי שמיעה מומלצים כל הידע שחסר לכם

בין אם אתם משתמשים וותיקים במכשירי שמיעה ובין אם אתם עומדים לבחור את מכשיר השמיעה הראשון שלכם, ישנו מידע רב על מכשירי שמיעה מומלצים שיעזור לכם לקבל החלטות נבונות ומושכלות. במאמר זה נציג בפניכם את הנקודות החשובות ביותר שייסיעו לכם לבחור נכון את מכשיר השמיעה הבא שלכם. אם נותרתם עם שאלה כלשהי, הצוות שלנו עומד לרשותכם בזמינות מלאה ובמענה טלפוני אישי ומיידי.

איך בוחרים מכשיר שמיעה?

לאחר שעברנו בדיקת שמיעה ואנו יודעים את סוג ירידת השמיעה שלנו (התדרים הספציפיים ששמיעתם נחלשה) וחומרת הירידה בשמיעה (כמה נחלשו התדרים הללו) אנו מבינים מה האופציות הפתוחות בפנינו. המכשיר שיתאים לנו תלוי במשתנים הללו וכן בהתאמה למבנה האנטומי של האוזן שלנו וכמובן בהעדפה האישית.

בשוק קיים מגוון רחב של מכשירים במחירים שונים, החל במכשירי שמיעה זעירים המסתתרים בתוך האוזן וכמעט בלתי נראים וכלה במכשירים חיצוניים הממוקמים מאחורי האוזן. ישנן תכונות שונות למכשירים השונים אך מעל לכל בולטת איכותו של היצרן: ההתמחות שלנו כחברה היא בבחירת היצרנים המובילים בעולם, בסטנדרט הגבוה ביותר: אנו מקפידים על מכשירים איכותיים במיוחד, המצויים בחזית השוק העולמי, ומכאן מגיע המוניטין שלנו בזכות התאמת הציוד המושלם ללקוחותינו.

כעת נכיר בקצרה ראשית את סוגי מכשירי השמיעה ובהמשך את התכונות החיוניות ביותר שיעניקו לנו חווית שמיעה מקיפה, טבעית וצלולה ככל שניתן גם כשאנו בתנאי סביבה רועשים.

סוגי מכשירי שמיעה מבנה המכשירים השונים

Behind-The-Ear – BTE :

זהו המכשיר המוכר המותקן מאחורי האוזן וממנו יוצאת צינורית דקיקה ושקופה אל תוך האוזן. מכשיר זה מתאים לכל גיל ולכל סוג של ירידת שמיעה. בעבר נחשבו מכשירי שמיעה שמותקנים 'מאחורי האוזן' לגדולים ומסורבלים יחסית, אך כאשר תראו אותם בפועל תגלו שהם זעירים יחסית למה שדמיינתם ולמעשה רבים מהמכשירים הללו (ולדוגמא מכשיר השמיעה BTE) מגיעים בצבע התואם לצבע העור שלכם והופכים נסתרים למדי, מותאמים ארגונומית ובלתי מורגשים ככל שניתן. למכשירים אלו יתרון בעוצמת ההגברה ולעיתים גם בפונקציות שהם מכילים (ולדוגמא תקשורת בלוטות' לנייד שלכם וזרמת שיחה ישירות אל האוזן).

Receiver-In-Canal – RIC \receiver-in-the-ear -RITE:

תצורת מכשירים דומה מאוד למכשירים מהסעיף הקודם, בהבדלים קטנים בתצורה זו המכשיר RITE עדיין ממוקם מאחורי האוזן אך המיקרופון מצוי בתוכה, וכך במקום הצינורית השקופה עובר סיב דקיק וכמעט בלתי נראה המחבר את המכשיר אל הרמקול הפנימי. תצורה זו מאפשרת מכשיר חיצוני קטן יותר שכן היא מעבירה חלק מהמכשיר פנימה אל תוכן האוזן. מכשירי שמיעה מומלצים רבים כוללים מכשירים בתצורת רמקולבתוךהאוזן והטכנולוגיה המתקדמת המאפיינת אותם הפכה אותם מבוקשים מאוד.הורדה 3 2

In-The-Ear – ITE :

מכשיר שמיעה ITE בתוך האוזן הוא אחת הבחירות הפופולאריות ביותר. אם בעבר היו מכשירים אלו מתקדמים פחות מאשר אחיהם החיצוניים הגדולים יותר, הרי שכיום ההתקדמות הטכנולוגית מאפשרת גם למכשירים קטנים אלו את היכולות והשימושיות של מכשירים גדולים בהרבה, ומותאמים גם לירידות שמיעה חמורות. למכשירים אלו מבנה משתנה לפי ההעדפה, אשר ממלא באופן מלא או חלקי את פתח האוזן. כיום עם מנגנוני הגנה מרעשי רוח, חומרים מתקדמים והתאמה לתצורת האוזן, מכשירים אלו מהווים פתרון במגוון רחב של מחירים.

In-The-Canal – ITC:

מכשיר שמיעה ITC לתעלת האוזן כמו כן הוא ממוקם בתעלת האוזן ובכך כמובן הופך לכמעט בלתי נראה. מכשירים אלו מאפשרים כיום ביצועים מתקדמים ומפתיעים, ואנו עדים ממקור ראשון לחיוך שמכשיר זעיר כזה מעלה על פני הלקוחות שלנו בעת ההדגמה. היכולות המפתיעות של מכשירי שמיעה נסתרים הפכו אותם לפופולאריים מתמיד, ויחד עם שבבים שפותחו במיוחד והיכולת למזער את הרכיבים, זוהי הזדמנות מושלמת לפיתרון בטוח ללקוחות המחפשים ביצועים גבוהים באריזה זעירה. הורדה 5

Completely in the canal (CIC) or mini CIC :

זוהי תת קטגוריה של מכשירי שמיעה נסתרים בתוך האוזן (ולדוגמא אחד המכשירים המתקדמים בעולם – Kami CIC תוצרת חברת audifon גרמניה): אלו הם מכשירי השמיעה הזעירים ביותר והם נסתרים לחלוטין בתוך תעלת האוזן [ לעיתים הם מכונים גם כ – Invisible – IIC]. נדרשו פריצות דרך מדעיות רבות כדי לאפשר למכשירים כה קטנים דוגמת ה-Kami או מכשיר שמיעה Pico להעביר את חווית השמיעה בהצלחה, והם כיום מהווים את החזית של עולם המיזעור. מכשירים אלו עוברים התאמה למבנה האישי של תעלת האוזן שלכם ואתם זוכים במוצר מתקדם ונוח במיוחד, התפור אישית עבורכם.

אלו אם כן הן התצורות העיקריות של מכשירי השמיעה המתקדמים כיום, עם שינויים קלים בין היצרנים. אם זה נראה לכם מבלבל, אז אל חשש בהכללה אלו הם מכשירים בתוך ומחוץ לאוזן. המכשיר המתאים לכל אחד מכם יכול להיות שונה, אך אין צורך לשנן את המאמר:

מומחי השמיעה שלנו מגיעים אליכם הביתה, מצויידים במגוון המכשירים להדגמה לרבות ציוד מתקדם למדידת שמיעה ואתם מתנסים בעצמכם ממקור ראשון במיטב הציוד שיש כיום, בנוחות, באורך רוח ובתשומת לב מירבית. הורדה 7

תכונות חשובות במכשירי שמיעה מומלצים

קיים מגוון רחב של מכשירים בשוק, וההיצע עלול לבלבל. חברת פטיפון מכשירי שמיעה מסייעת לכם ומעניקה הזדמנות וגישה למכשירי השמיעה מהטובים בעולם  צפו בקטלוג 2020 אותם בחרנו עבורכם. אנו מתמקדים בתוצרת האיכותית של חברת audifon, המפעילה מעבדת מחקר משוכללת ומייצרת מכשירי שמיעה בגרמניה. ישנם מוצרים איתם אי אפשר לטעות, והמכשירים של audifon הגרמנית הם כאלה: בסדרת S המפוארת וסדרת R תמצאו את כל הפתרונות להם אתם זקוקים, לצד מכשירי שמיעה ננסיים וזעירים במיוחד.

אז למה לשים לב כשמתעניינים במכשיר שמיעה?

מהו טווח התדרים שלו? מכשירים מתקדמים פועלים בטווח של 10K ב-HD ובזכות הרגישות הגבוהה מצליחים להעביר למאזין קשת רחבה של צלילים.

מהן יכולות ה-wireless\bluetooth streaming של המכשיר? האם המכשיר מסוגל לתקשר באופן אלחוטי עם הנייד שלכם, האם הוא יכול להאזין לתכנים ממכשירים אחרים?

כיצד נראה ומתנהג הממשק של המכשיר שלכם בטלפון הנייד? כמה קל לשלוט בפונקציות? Wireless Programming – מה מציעה האפליקציה של היצרן?

מהן ההגנות בהן מצוייד המכשיר? האם יש לו הגנה מפני קפיצת רעש פתאומית או שינויי עוצמה מהירים? כאן יש חשיבות לשבב [המוח] של המכשיר ולמהירות ה-feedback שלו.

האם המכשיר מזהה בעצמו סצנות שונות בהן אתם נמצאים? מכשירים מתקדמים מצויידים בפונקציות של – scene detect ויודעים לזהות שאתם במכונית עם חלון פתוח, בסביבת מוזיקה, ליד מכשיר חשמלי וכד'. זוהי הפונקציה ש"שומרת אתכם בשיחה" – המכשיר 'מנמיך' את שואב האבק ברקע ומגביר את קולם של שותפים לשיחה [המכשיר מזהה את התדר של הקול האנושי ומבדיל מתדר המכונה.

האם המכשיר מגיע עם מספר אופציות לתכנות מראש? מצבים אוטומטיים אלו מאפשרים לכם התאמה מיידית לסביבות משתנות של עוצמות וסוגי צלילים.

האם יש למכשיר תכונות של זיהוי רוח וכן הגנה מפני רוח [wind shield] ? מכשירי שמיעה משוכללים מנטרלים הפרעות רוח ורעשי רוח חזקה ברקע.

מהי הטכנולוגיה שמציע המכשיר ביכולת לנהל שיחה עם משתתפים רבים?

כיצד מסייע לכם המכשיר לשמוע רק את מה שרלוונטי? למכשירים המובילים כיום יכולות רבות שמוקדשות לתחום זה ובזכות מנגנונים כמו Adaptive Sound Zoom, מיקרופונים כיווניים רגישים, סינכרון מהיר בין הצדדים ובדיקות פידבק רבות מדי שנייה מצליחים לקוחותינו לזכות בחווית שמיעה טבעית ככל שניתן.

לסובלים מטינטון מומלץ לברר האם המכשיר כולל מנגנון לניטרול טינטון -"Tinnitus-Module"

מהו החומר ממנו עשוי המכשיר, מה מידת התאמתו ל'חיים בתוך האוזן', ומה מידת התחושה הנוחה שלכם עם כל סוג של מכשיר שמיעה? לכל אחד מלקוחותינו העדפות שונות באשר למבנה המכשיר ואופי השמיעה המועדף עליו.

מהו המוניטין של היצרן?

אנו גאים בתוצרת המצויינת של audifon שקוטפת פרסים על הישגיה ומזמינים אתכם לעיין בחוות הדעת של לקוחותינו המרוצים. רכישת מכשיר שמיעה היא דבר נדיר יחסית, ואנו ממליצים לכם לכוון גבוה ולרכוש את המכשיר הטוב ביותר שתוכלו מכשיר מתקדם בעל איכות יוצאת דופן, שיעניק לכם יחד איתנו שירות מצויין ומסור למשך שנים ארוכות.

לסיכום,

מכשירי השמיעה הטובים בעולם הם גם אלו המומלצים ביותר כאשר אנו מתייחסים לבית ממנו מגיע המכשיר ולאיכות היצרן. לאחר שאיתרנו יצרן עולמי מוביל, נותר לנו להגיע אליכם הביתה ולערוך את הבדיקות הנדרשות ולהדגים לכם במקום את האופציות הכי טובות עבורכם: לפי מידת וצורת האוזן, לפי צרכי השימוש, לפי סוג ומידת ירידת השמיעה שלכם ולפי ההעדפות האסתטיות.

במיוחד בימים אלו בהם לנוכח מקרי הקורונה אנו מתבקשים להימנע ככל שניתן מיציאה מהבית, הצוות המסור של חברת פטיפון מכשירי שמיעה מעניק לכם שירות מלא בבית. צרו עימנו קשר.

icon

למכשירי השמיעה יש שתי קטגוריות, מכשיר שמיעה הממוקמים באפרכסת האוזן או בתוך תעלת השמע ומכשיר שמיעה מאחורי האוזן. המכשיר הראשון הוא מכשיר זעיר המציע פתרון אסתטי ודיסקרטי, אך הוא אינו מתאים לכולם, המכשיר השני ממוקם מאחורי האוזן והרמקול מוכנס אל תעלת האוזן באמצעות צינורית דקה שקשה להבחין בה.

icon

קלינאי תקשורת מקצועי המתמחה בהתאמת מכשירי שמיעה ידע לבצע עבורכם התאמה אופטימאלית של המכשיר. מכשיר שמיעה הוא אביזר הדורש הסתגלות, נוחות והתאמה מלאה. קלינאי התקשורת יעקוב במשך מספר חודשים אחרי התאמת המכשיר, יכייל נכון את התדרים ולא יתעלם גם מהדרישות האסתטיות.

icon

לפני שאתם רוכשים מכשיר שמיעה חשוב להתייחס לגורמים רפואיים העלולים להפריע לתפקוד כמו הפרשות בתעלת האוזן ועוד ולהתאים את המכשיר לאורח החיים שלכם ולצרכים השמיעתיים שלכם, כמו עבודה במקום רועש והומה או מכשיר המגביר תדרים גבוהים למי שסובל מאובדן שמיעה של תדרים גבוהים וכדומה

icon

מכשיר השמיעה הוא מכשיר הדורש הסתגלות. כדי להבטיח את איכות השמיעה יש לעבור אימון שמיעתי. בתחילה, השימוש במכשיר יהיה לא טבעי ולא נוח וידרוש הסתגלות פיזית למכשיר והסתגלות התנהגותית בחברת אנשים. רק לאחר תקופת של אימון שמיעתי, בדיקות וכיול של המכשיר תוכלו ליהנות משמיעה מיטבית ומשיפור באיכות החיים.

4.5/5 - (24 votes)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Share on Facebook