לקות שמיעה מתאפיינת בפגיעה וירידה באחוזי השמיעה או באיבוד השמיעה לחלוטין. במקרים רבים ניתן להתמודד עם הקושי, ומכשירי שמיעה מסוגים שונים מאפשרים סוגי הגברות, עיבוד וקליטה שונה של אותות שמע.

מכשירי השמיעה מחולקים לשני סוגים

מכשיר שמיעה אשר מורכב באופן ידני ויוםיומי באוזן החיצונית ומוכר כבר שנים רבות לרוב האנשים, גם לאלו שאינם לוקים בבעיית שמיעה.

מכשיר שמיעה אשר חלק ממרכיביו מוחדרים באמצעות ניתוח לא מורכב מדי באזור האוזן הפנימית של בעל הלקות.

בזמן שמכשירי השמיעה קולטים צלילים מהסביבה באמצעות מיקרופון, הם מעבדים את הצליל המתקבל על ידי אמצעים טכנולוגיים שונים כמו; אלקטרודות שונות המייצרות גם לעיתים ויברציות, רמקולים באיכויות משתנות ועוד.

באופן כללי, מכשירי שמיעה מתקדמים ויקרים מספקים איכות גבוהה יותר של צליל ועיבוד של האותות המתקבלים במכשיר, בעוד שמכשירי שמיעה מדורות קודמים עשויים גם הם לענות על קשת רחבה של צרכים, אך לעיתים ההבדלים באיכות אכן מורגשת.

מכשירי שמיעה נועדו עבור כל מי שלוקה בשמיעה וזקוק להגברה חיצונית ולעיתים, גם לעיבוד אותות השמע הנקלטים במכשירים. מכשירי שמיעה מומלצים גם מאפשרים את היכולת לעבד את הקול הנקלט במכשיר ולהפכו לצלול יותר. אנשים רבים בעלי לקויות שמיעה בוחרים גם בשיטות הגברה חדישות ועדכניות יותר באמצעות ניתוח מהיר, יחסית, באוזן הפנימית, השמה של מכשיר שמיעה מתקדם המאפשר גם עיבוד גבוה של צליל, והם מרגישים באופן די מידי שיפור ניכר המתבטא ביכולות התקשורת עם אנשים אחרים, בעלייה בביטחון העצמי, בתחושת הערך ועוד.

עם זאת חשוב לציין כי מכשירי שמיעה, גם החדישים והמשוכללים ביותר, לא תמיד יובילו את המשתמש בהם למצב שבו הוא שומע באופן תקין לחלוטין ונורמלי. לרוב, המכשירים מצליחים לסייע רבות ולשפר את איכות השמיעה, אך קיימים גם מקרים של אנשים עם לקויות שמיעה חמורות יותר, הנדרשים להסתייע בדרכים נוספות ומגוונות כדי לתקשר עם האנשים בסביבה וכדי להתבטא.

סקירת מכשירים

ה– picoמוביל את ההיצע של מכשירים קטנים ונסתרים

מכשיר השמיעה הפנימי kami CIC יתרונות רבים נוספים בהתאמה ארגונומית ואקוסטית לשיחות טלפון:

מכשיר RIC – המכשיר החכם מותאם לתפקוד משתנה סביבות משתנות ובנוסף מצוייד בהגנה חכמה מרעשי רוח:

מכשיר lewi Rהטכנולוגיה המפעילה את המכשירים בסדרת R מאפשרת חיבור אלחוטי וסנכרון בין מכשיר השמיעה שלכם למקורות חיצוניים והזרמת תוכן ישירות אל המכשיר.

מכשיר BTE S – סדרת S מצטיינת במאפיינים החשובים ביותר שישיבו לכם באופן אופטימלי את היכולת לנהל שיחה בקלות במגוון של מצבים לרבות רעשי רקע גבוהים או רוח חזקה ולהאזין לצלילים בדרך חדשה.

מכשיר ITC – מכשיר נסתר הממוקם בתוך האוזן ומעניק לכם יכולת להנות משפע קולות וצלילים חדשים בצורה טבעית, נגישה, פשוטה ומיידית

עולם דיגיטלי, מכשירים דיגיטליים גם כן

קיימים מכשירי שמיעה דיגיטליים המציעים טכנולוגיה חדשה ומעניינת, טכנולוגיה אשר מציעה שיטות עיבוד פנטסטיות של הנמכה של קולות ורחשי רקע שהם בדרך כלל "פחות חשובים" למי שמרכיב את מכשיר השמיעה, של הגברת קולות של דיבור אל מול אנשים ועוד. כל זאת, נעשה באמצעות מעבד ייחודי הנמצא בתוך האוזן ועסוק כל הזמן בעיבוד הצליל המתקבל והפקת אותות השמע באופן ברור וצלול, עד כמה שניתן.

מכשירי שמיעה חדשניים והתחברות לAPPLE

בעידן שבו העולם הולך ונעשה יותר ויותר דיגיטלי, חדשני ומרתק, תהליך הגלובליזציה פותח בפנינו את האפשרויות לערוך קניות באינטרנט של מכשירי שמיעה, לייבא באופן ספציפי מחו"ל את אשר אנחנו תרים אחריו ובכל הקשור למכשירי טלפון, קיימים גם מכשירי שמיעה המתחברים לטלפון.

יש לכם מכשיר טלפון מסוג APPLE, אתם לקויי שמיעה ומעוניינים להתחבר ישירות למכשיר הנייד? היום זה כבר אפשרי! חברות רבות מציעות מכשירי שמיעה, שנועדו בדיוק למטרה זו. ההתחברות נעשית בצורה אלחוטית ואפשר להתחבר ישירות עם מכשיר השמיעה שלכם, לצפות בסרטונים, להאזין למוזיקה ועוד אטרקציות סטנדרטיות עבור רוב האוכלוסייה, אך פחות עבור אנשים המתמודדים עם לקות שמיעה כזו או אחרת בחייהם.

איך זה עובד, מה זה אלחוטי ומה הקשר בין זה לבין מכשיר שמיעה?

מכשירי שמיעה רבים הם כיום מכשירים דיגיטליים והם מתחברים באופן אלחוטי למכשיר הטלפון. בעזרתם אתם יכולים להאזין להודעות קוליות, להאזין לתא הקולי ועוד. מכשירי השמיעה מתחברים בצורה ישירה ומהירה אל מכשיר הטלפון המרכז כיום את רוב חיינו הדיגיטליים והלא דיגיטליים.

באפשרותכם לעקוב אחרי חדשות, להאזין לקטעי סטנדאפ ביוטיוב ולמעשה, השמיים הם הגבול כאשר זה תלוי בAPPLE ובמכשיר השמיעה שלכם.

אם עדיין לא יצא לכם להיחשף לנושא הזה של חיבורים אלחוטיים בין מכשירי שמיעה לטלפונים, הרי קיים הסיכוי כי אתם גם לא מודעים לכך שאנשים המרכיבים מכשירי שמיעה בשתי האוזניים, יכולים לרכוש אפשרות של תקשורת אלחוטית בין מכשיר שמאל למכשיר ימין ובכך ליצור וויסות נהדר של צליל, של עוצמת הגברה וכדומה.

קרא עוד על – מכשיר שמיעה – מושגים שחשוב להכיר

אולי יעניין אותך?

מכשירי שמיעה מחירים

קטלוג מכשירי שמיעה 2020

סיקרנו אתכם? צרו קשר עם מכון שמיעה פטיפון כדי לברר הכול על אודות מכשירי שמיעה עם חיבור לטלפון הנייד.

Share on Facebook