ZERENA miniRITE

סוגי מכשירי שמיעה למבוגרים

אצל רבים מתעוררות בעיות בשמיעה בגיל מבוגר והנתונים מלמדים כי אחד מכל שלושה אנשים מבוגרים מעל גיל שישים וחמש סובל מירידה בשמיעה בדרגות שונות. הירידה בשמיעה פוגעת באורח החיים של האדם המבוגר, ביכולותיו החברתיות, בתפקוד בעבודה ופעולות שגרתיות ופשוטות כמו צפייה בטלוויזיה, דיבור בטלפון או שיחה בקבוצה בת מספר אנשים הופכות להיות קשות ולעתים אף בלתי אפשריות.

במכון השמיעה "פטיפון מכשירי שמיעה" צברנו ניסיון רב בטיפול בירידות השמיעה בקרב האוכלוסייה המבוגרת. לנוחות אנשי גיל הזהב אנו מציעים שירות של מכשירי שמיעה עד הבית. קלינאי תקשורת מקצועי או מומחה שמיעה יגיעו אליכם הביתה, מצוידים בכל הציוד הנדרש כדי להתאים לכם בהתאמה אישית את מכשיר השמיעה הנכון ביותר, לאפשר לכם לשמוע שוב ולהחזיר לכם את איכות החיים.

בואו להכיר: שלושה סוגים של מכשירי שמיעה המתאימים למבוגרים

במבט מהיר אפשר לחלק את סוגי מכשירי השמיעה המתאימים למבוגרים לשלושה סוגים:

1. CICאלו מכשירי שמיעה זעירים, מכשירי שמיעה קטנים, קומפקטיים ודיסקרטיים. זהו מכשיר המתאים למי שמעוניין לשמור על דיסקרטיות ולהצניע את בעיית השמיעה. המכשיר נמצא בתוך תעלת האוזן וקשה מאוד להבחין בו.

המכשיר מיוצר בהתאמה אישית לאוזן ומתאים למי שסובל מירידה בינונית עד גבוהה ברמת השמיעה. הוא מכיל מנגנונים להבנת הדיבור וסינון רעשים, הוא מנטרל טנטון, ומתאים למי שרוצה להמשיך באורח חיים פעיל.

2. RITE זהו מכשיר שבו הרמקול נמצא בתוך תעלת האוזן והוא מתחבר באמצעות צינורית קטנה ושקופה למעבד הנמצא מאחורי האוזן. זהו אחד המכשירים הפופולאריים ביותר בין אנשים מבוגרים המעוניינים להמשיך באורח חיים פעיל וסובלים מירידה בינונית עד חמורה ברמת השמיעה. המכשיר מאפשר שמיעה טבעית ואיכותית הקרובה ביותר לצליל הטבעי, הוא מנחית את רעשי הסביבה ומעניק מראה סולידי ועדין.

3. BTEאלו מכשירי השמיעה הגדולים והקלאסיים אשר מתאימים גם לליקוי בשמיעה בדרגה חמורה. המכשיר נחשב כמכשיר אידיאלי לאוכלוסיית המבוגרים בשל נוחות התפעול שלו. זהו מכשיר שמיעה חזק ועמיד, קל ונוח לתפעול ומתאים גם למי שמעוניין להמשיך באורח חיים פעיל.

במכון פטיפון אנו מייבאים את כל סוגי המכשירים המתאימים למבוגרים הסובלים מירידה בשמיעה. היכנסו אל מכשירי שמיעה קטלוג, אנחנו מציעים את המכשירים הטובים ביותר המיוצרים בחברות הגדולות והמובילות בתחום כמו חברת AUDIFON הגרמנית וחברת BERNAFON השווייצרית.

אלו גורמים חשובים בבחירת מכשירי שמיעה למבוגרים?

איכות השמע זהו אחד הפרמטרים החשובים ביותר. מכשירי שמיעה מומלצים לגיל המבוגר ולכל גיל הם המכשירים המעניקים את השמיעה הברורה והטבעית ביותר.

נוחות בהרכבה ובתפעול – בכל גיל, אך במיוחד בגיל מבוגר לנוחות של ההרכבה ולקלות של התפעול יש חשיבות רבה בעת בחירת מכשיר שמיעה.

המחיר – לא תמיד בגיל מבוגר חשוב להשקיע במכשירי שמיעה יקרים, במצבים רבים גם מכשירי שמיעה יקרים פחות יעשו היטב את העבודה.

המחירים של מכשירי השמיעה נעים בין אלפיים ועד לארבעת אלפים שקלים למכשירי השמיעה הבסיסיים, מכשירי השמיעה בדרגת הביניים עולים בין ארבעת אלפים שקלים לששת אלפי שקלים ומכשירי השמיעה החכמים המתקדמים עולים עד לעשרת אלפי שקלים למכשיר.

מכון השמיעה פטיפון מכשירי שמיעה מציע מכשירי שמיעה מחירים אטרקטיביים ביותר. אנחנו מכון פרטי ומומלץ,אנחנו מציעים הנחות משתלמות במחירים לכל כיס ופריסת תשלומים נוחה. אין צורך להמתין לתורים ארוכים, אין צורך למלא טפסים ולעבור תהליך בירוקראטי מתיש, אצלנו תוכלו לרכוש מכשירי שמיעה בקלות, במהירות וללא בירוקרטיה מייגעת.

איך אדע איזה מכשיר שמיעה מתאים לי?

התאמת מכשירי שמיעה למבוגרים מתבצעת בהתאם למספר קריטריונים, מבנה האוזן, יכולות מוטוריות ומידות.

יכולות מוטוריות – יש לבדוק האם האדם המבוגר מסוגל לתפעל את המכשיר בעצמו, בקלות ובנוחות.

מבנה האוזן – לא כל מכשיר מתאים לכל מבנה אוזן.

מידות – חשוב לקחת מידות מדויקות של מבנה האוזן כדי לייצר את המכשיר שיתאים בהתאמה מושלמת למבנה האוזן של המשתמש.

מכון פטיפון צבר ניסיון רב בהתאמה מכשירי שמיעה. קלינאי התקשורת או מומחה השמיעה שלנו ידעו להתאים לכל לקוח את המכשיר הנכון בהתאמה מושלמת.

מה ההבדל בין מכשיר שמיעה דיגיטלי לבין מכשיר שמיעה אנלוגי?

מכשירי השמיעה האנלוגיים הם מכשירי שמיעה המיוצרים בטכנולוגיה ישנה ופשוטה יותר המתאימים פחות למי שסובל מבעיות שמיעה חמורות ומורכבות. רוב המכשירים מבצעים העברה אחידה של הקולות ואיכות הצלילים המתקבלים נמוכה ביחס למכשיר הדיגיטאלי, אך קיימים מספר סוגים של מכשירים המבחינים בין רעשי רקע שונים ובין מצבים שונים. היתרון הגדול של המכשירים האנלוגיים הוא המחיר הזול.

מכשירי השמיעה הדיגיטליים נחשבים למכשירים המתקדמים והעדכניים ביותר ומחירם גבוה בהרבה ממחירי המכשירים האנלוגיים.

איכות הצלילים הנשמעים במכשיר הדיגיטלי היא גבוהה והכי קרובה לצליל הטבעי. המכשירים הדיגיטליים יודעים לזהות באופן אוטומטי את הסביבה שבה נמצא המשתמש, להנחית רעשים, להגביר את הקולות החשובים ולהנמיך את הקולות הנלווים הפחות חשובים. חלק המכשירים מתממשקים עם אפליקציות ייחודיות, מחוברים לבלוטוס, ולמכשיר הטלפון הנייד ועוד.

יש להדגיש כי בשנים האחרונות מכשירי השמיעה האנלוגיים אינם מופיעים ברשימת מכשירי השמיעה המומלצים ובכל מצב, את הבחירה חשוב לעשות בשיתוף פעולה עם קלינאי תקשורת מקצועי או עם מומחה שמיעה.

האם אפשר לרכוש מכשיר שמיעה לאוזן אחת בלבד?

אפשר, אבל זה לא מומלץ. גם למי שסובל מירידה באוזן אחת בלבד כדאי לקנות זוג מכשירי שמיעה מאחר והמידע המגיע באופן דומה אל המוח משתי האוזניים מאפשר לזהות בקלות יתר את כיוון הגעת הקולות ולשמוע בצורה ברורה יותר גם במצבים מאתגרים כמו ניהול שיחה על רקע רעש ועוד

לסיכום, מכשיר שמיעה מתקדם ואיכותי יחזיר לכם את חווית השמיעה שאבדה במהלך השנים. במכון השמיעה פטיפון הצלחנו להחזיר לאינספור מטופלים את השמיעה ואת איכות החיים. צרו קשר, נשמח לעזור גם לכם.

5/5 - (1 vote)
Share on Facebook